خدمات طراحی انیمیشن و 3D

شرکت نارگون با بیش از 10 سال سابقه در راستای ارائه و انجام کلیه پروژه های معماری قدم برداشته و در خدمت شما میباشد.
لطفا جهت مشاوره و دریافت اطلاعات تکمیلی با شرکت تماس بگیرید

انیمیشن‌های معماری یک فیلم کوتاه معماری ایجاد شده در یک کامپیوتر است.
یک کامپیوتر ساختمانی را همراه با منظره طبیعی به وجود می‌آورد و گاهی اوقات آدمها و خودروها را نیز حرکت می‌دهد. برخلاف ارائه معماری، که هر تصویر نتیجه یک جهت از یک منظره است، انیمیشن معماری یک مجموعه ازصدها یاحتی هزاران تصویر ثابت است.
هنگامی که این تصاویر مونتاژ وپخش شد، اثر فیلم تولید شده بسیار شبیه یک فیلم دوربین واقعی است، با این تفاوت که همه تصاویر مصنوعی است و به وسیله کامپیوتر خلق شده‌اند.
ممکن است کامپیوتر، محیط ایجاد شده اطراف ساختمان را به منظور کمک به افزایش واقعیت و انتقال بهتر آن با محیط پیرامون ساختمان اضافه کند؛ همه اینها می‌تواند قبل از ساخته شدن پروژه به طراحان وسهام داران یک دیدگاه واقه بینانه از پروژه تکمیل شده بدهد. ارائه‌های معماری اغلب همراه با انیمیشن‌های معماری استفاده می‌شوند.
تقاضای تجاری برای رندرهای ساخته شده کامپیوتر درحال افزایش است، اما مدل‌های مقیاس سه بعدی هنوز هم محبوب هستند. به طور نمونه اعضای AIA (انستیتو معماری آمریکا) و NAHB (انجمن ملی سازندگان خانه) استفاده از انیمیشن‌های سه بعدی و رندرهای تکی را برای ارئه به مشتریان خود قبل از شروع به ساخت پروژه ترجیح می‌دهند.
حرفه ای‌ها اغلب مشتریان خود را پیدا می‌کنند و بدون کمک‌های بصری کامپیوتر در فهماندن پیچیدگی وکیفیت فضایی پروژه‌های بزرگ ناتوانند. انیمیشن‌ها و ارائه‌ها معمولاً توسط استودیوهای کوچک انیمیشن تولید می‌شوند.
جاناتان اینگرام در۱۹۷۴ به CSIRO پیوست وبه پیشنهاد هوبارت از سازمان دادگاه‌های کشورهای منافع المشترک در ۱۹۷۷اولین خط پنهان انیمیشن‌های سه بعدی معماری را تولید کرد.
این فیلم به تازگی در یک آرشیو پینهان شده، همراه با متریال‌های گرافیکی کشف شده است. این فیلم۲۲۵۰فریم سیاه و سفید۱۶میلی‌متری فیلم است تأسیس ساختمان وپیشنهاد کردن دادگاه جدید را نشان می‌دهد.

 •  سه بعدی چیست ؟

افرادی که قصد کار با این برنامه را دارند در ابتدا باید از یک قوه تخیل بسیار بالا برخوردار شوند زیرا فاکتور اساسی برای موفق شدن در کار با این برنامه تخیل پردازی در دنیای مجازی ای که با آن سر و کار دارید است. در مرحله بعد باید از تمامی حالات و خواص مواد از جمله چگونگی حالت انعکاس یا تصویر بر روی آن جسم مورد نظر یا چگونگی مراحل ذوب آن جسم در دماهای مختلف جهت دادن حالت واقعی تر به جسم آشنا باشد. 

۲. کاربرد تری دی در معماری 

معماران و گرافیست‌ها نیز می‌توانند از این برنامه برای پیش‌نمایش بناها و مدل‌هایی که هنوز ساخته نشده‌اند، استفاده کنند.

کاربرد دیگر این نرم افزار در معماری تبدیل پلانهای ساده به شکل سه بعدی میباشد همچنین از نقشها و ترسیمات انجام شده در

نرم افزار autocad هم پشتیبانی میکند که برای معماران اهمیت بسیار دارد همچنین به کمک 3dsmax میتوان نماهای داخلی ساختمان

را طراحی و مشاهده نمود.

interior and exterior design را هم میتوان به راحتی طراحی نمود و با خروجی گرفتن طرحمان میتوان سازهای خود را قبل از اجرا

مشاهده نمود و نواقص ان را از بین برد که کمک شایانی به معماران و طراحان این صنعت کرده است.  

 

۳. مدل سازی 

مکس دارای روشهای گوناگونی برای ساخت مدل می‌باشد که با کمک ویرایشگرهای متفاوت و قدرتمند به کاربر برای مدلسازی کمک می‌کند


در نرم افزار مکس 3 روش اصلی برای مدل سازی وجود دارد:

 •  Mesh\Polygon Modeling
 •  Patch Modeling
 •  NURBS Modeling

دو تکنیک پر کاربرد در مدل سازی مکس عبارت است از :

Box Modeling : که بیشتر در صنعت بازی سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و با تغییر در وجوه و گره‌های یک حجم سه بعدی ساده مانند جعبه یا کره به شکل سه بعدی مورد نظر می‌رسند. (Mesh\Polygon Modeling)

Surface Modeling : ابتدا ترسیم دوبعدی شکل توسط خطوط دو بعدی در مکس (spline) انجام گرفته و با تغییر در محل قرار گیری گره‌های (vertex) آن به صورت سه بعدی در می‌آید. (Patch Modeling) 

۴. متحرکسازی (پویانمایی) 

از جمله توانایی‌های دیگر این نرم‌افزار قابلیت متحرک سازی آن می‌باشد که این محصول را تبدیل به یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای ساخت محصولات بصری در زمینه ساخت انیمیشن و تیزرهای تبلیغاتی کرده است همچنین این محصول دارای pluginهای متعدد و قدرتمندی می‌باشد که در صنعت جلوهای ویژه سینمایی مورد استفاده قرار می‌گیرد

character animation که در نسخه جدید این نرم افزار 3dsmax 2011 به آن توجه بسیار شده است دارای توانایهای جدیدی میباشد که از این توانایها میتوان به پلاگین CAT اشاره کرد که برای ساخت انیمیشن موجوداتی که دارای چندین پا هستند بسیار مفید و حائظ اهمیت میباشد

در فهرست زیر به ابزارهای ساخت انیمیشن اشاره میشود :

Biped - Bone - IK Solvers - Animation CAT - Reactor 

۵. رندر 

عبارت است از تهیه خروجی در قالب فایلهای تصویری از برنامه و محیط کاری در مکس که توسط یک سری دستورات و برنامه‌های گرافیکی به نام موتور رندر (Render engine) می‌باشد نرم‌افزار مکس دارای موتورهای رندر زیر می‌باشد

 • scanline renderer
 • mental ray
 • RenderMan (پلاگین)
 • وی‌ری V-Ray (پلاگین)
 • Brazil R/S (پلاگین)
 • FinalRender (پلاگین)
 • Maxwell Render (پلاگین)
 • Fry Render (پلاگین)